امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۹

pakan.png

نماینده ولی فقیه در گیلان:

تغییر کاربری اراضی کشاورزی، قانونمند شود

ساحل خبر - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به برخی مواد قانونی گفت: شهرداری ها اهتمام داشته باشند تا درآمدهای خود را از روش های قانونی تامین کنند.
تغییر کاربری اراضی کشاورزی، قانونمند شود
جمعه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۴:۳۰ |
کد خبر : ۶۹ |
گیلان

آیت الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در جلسه مقابله با زمین خواری و حفظ منابع طبیعی استان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و رؤسای دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: بعضی از افراد بومی بیش از ۱۰۰ سال در روستاها ساکن هستند اما در گرفتن سند با مشکل مواجه اند.
وی به قانون اراضی ملی مصوب سال ۱۳۴۱ اشاره کرد و افزود: توسعه شهری موجب شده بعضی از اراضی در محدوده شهری قرار بگیرند و نیاز به تغییر کاربری دارند.
امام جمعه رشت خواستار برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی ملی گیلان شد و بیان کرد: ساخت و سازهای بدون مجوز قانونی در اراضی ملی و کشاورزی باید تخریب شوند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مسئولان باید مردم را نسبت به موارد قانونی توجیه کنند، تصریح کرد: مدیران و متولیان امور باید همراه کشاورزان بوده و از روستاها بازدید میدانی داشته باشند.
وی بر وحدت رویه اداره‌های مختلف برای صدور مجوزهای لازم به روستاییان تاکید کرد و گفت: مسئولان مربوطه مردم را درگیر پیچ و خم اداری نکنند و آنها را به اداره‌های مختلف حواله ندهند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه مردم برای دریافت مجوزهای لازم نباید در پیچ و خم اداری سرگردان باشند، خاطرنشان کرد: بعضی از افراد برای خرید زمین از استان‌های دیگر به گیلان هجوم می‌آورند و روش‌های دور زدن قانون را بلد هستند.
آیت الله فلاحتی خواستار جلوگیری از هجوم بی رویه خریداران اراضی کشاورزی بیرون از گیلان توسط دستگاه‌های مربوطه شد و یادآور شد: باید اراده‌ای باشد تا زمین‌های کشاورزی استان از بین نرود.
وی با اشاره به تلاش و اقدام‌های صورت گرفته مسئولان دستگاه‌های مختلف برای حفظ اراضی ملی در گیلان، اظهار کرد: با افرادی که به دنبال تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان هستند باید برخورد جدی شود.
امام جمعه رشت بر به کارگیری نیروهایی برای حراست از اراضی ملی و کشاورزی گیلان تاکید کرد و افزود: اگر تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان تداوم پیدا کند در سال‌های آینده به مرحله بحرانی می رسیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

یادداشت ها

دربی رونالد و مسی !

دربی رونالد و مسی !

قیمت ها

سکه 46020000
طلا 4375000
دلار 127500
یورو 146960
پوند 146670

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

chaloosnew1

diyar1

peykecaspian

soje

tel

peykecaspian