امروز : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲

مدیرکل ارشاد گیلان:

تئاتر ذهنیت‌ها را عینیت می بخشد

ساحل خبر - مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه تئاتر ذهنیت ها را عینیت می بخشد، تأکید کرد: هنرمندان جوان عرصه تئاتر باید شأن و جایگاه پیشکسوتان را حفظ کنند.
تئاتر ذهنیت‌ها را عینیت می بخشد
جمعه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۲۰:۳۲ |
کد خبر : ۱۰۴ |
گیلان

فیروز فاضلی در جلسه رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر گیلان که در سالن جلسات اداره کل ارشاد استان برگزار شد با اشاره به اینکه یکی مزایا ثبات مدیریتی افزایش همدلی و همراهی است، اظهار کرد: اداره کل ارشاد تمام تلاش خود را در همراهی با هنرمندان و انجمن ها انجام خواهد داد.

وی ضمن تشکر از عوامل اجرایی برگزاری جشنواره تئاتر، افزود: جشنواره استانی همیشه فراز و نشیب‌هایی با خود دارد و من به عنوان مدیر در نظر تخصصی اهالی تئاتر دخالتی نمی کنم. خود فعالان این حوزه باید مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از را حواشی انجام دهند.

مدیرکل ارشاد گیلان در ادامه با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره بعد از حضور در جشنواره منطقه ای به جشنواره فجر راه خواهند یافت، ادامه داد: تئاتر زبان نقد است نبود نقد در اجرای تئاتر به معنای وجود خلأ است. منتقدان خوبی در حوزه تئاتر گیلان فعالیت می کنند باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه هر فعالیتی نقدهایی به دنبال دارد،  گفت: رسانه‌ها نیز در این زمینه نقش مهمی دارند اما انتقادها نباید تنها سیاه و سفید باشد بلکه همه جوانب در انتقادات باید مدنظر قرار گیرد زیرا تئاتر به عینیت رساندن ذهنیت‌ها است.

فاضلی در ادامه با بیان اینکه هنرمندان باید شأن و جایگاه پیشکسوتان را حفظ کنند، افزود: از سوی دیگر پیشکسوتان نیز باید بدانند رشد و ترقی هنرمندان جوان امری کاملا طبیعی است.

وی با اشاره به ارسال ۲۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره، گفت: بعد از بازبینی سی دی‌های ارسالی از سوی سه داور بازبین، هفت اثر از شهرهای رشت، رودسر و انزلی به عنوان آثار نهایی انتخاب شده اند که در بازه زمانی ۹ تا ۱۲ آبان ماه در سه سالن وارش، رحمدل و پلاتو اجرا می شوند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian